خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

کشف یک باکتری به نام «ایران» ثبت بین‌المللی شد

  کشف یک باکتری به نام «ایران» ثبت بین‌المللی شد
  با همت و تلاش یک محقق ایرانی برای اولین بار در تاریخ علمی یک گونه جدید باکتری با نام «مایکو باکتریوم ایرانیکوم » به نام ایران به ثبت جهانی رسید.
  به گزارش بنیان به نقل از فارس، حسن شجاعی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در مورد کارکرد این باکتری اظهار داشت: مایکو باکتریوم ایرانیکوم در بدن انسان موجب مننژیت شبه سل و همچنین ضایعات پوستی می‌شود.
  وی افزود: این باکتری همزمان در ۶ مرکز تحقیقاتی در یونان، هلند، سوئد، آمریکا، ایتالیا و ایران کشف شد و چون ایران زودتر از همه آن را به کمیته بین‌المللی ثبت میکروب‌ها معرفی کرد، مایکو باکتریوم جدید به نام کشور کاشف آن یعنی ایران به نام مایکو باکتریوم ایرانیکوم Mycobacterium Iranicum نامگذاری شد.
  شجاعی در مورد جزئیات این کار گفت: این گونه جدید از مایکو باکتریوم‌ها را ۷ سال پیش کشف کردم و پس از طی مراحل پیچیده جداسازی آن موفق شدم این گونه جدید را تحت نام کشورمان ثبت کنم.
  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد: دو گونه دیگر از مایکو باکتریوم‌ها را نیز در زمان دانشجویی دکترای خود جداسازی کرده بودم ولی اروپایی‌ها آن را به نام خود ثبت کردند.
  فقط یک مجله در دنیا به نام International journal of systemic and evolutionary microbiology مجاز به نشر مقالات مربوط به کشف میکروب‌های جدید است که در شماره جدید این نشریه مقاله مایکو باکتریوم ایرانیکوم به عنوان جدیدترین گونه مایکو باکتریوم های کشف شده منتشر شده است


  این مطلب تا کنون 5 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : مایکو ,باکتریوم ,جدید ,گونه ,باکتری ,ایرانیکوم ,مایکو باکتریوم ,باکتریوم ایرانیکوم ,گونه جدید ,مایکو باکتریوم‌ها ,پزشکی اصفهان ,مایکو باکتریوم ایرانیکوم ,علوم پزشکی اصفهان ,
  کشف یک باکتری به نام «ایران» ثبت بین‌المللی شد

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده